MČR dorostu a juniorů v hale 2023

Letošní Mistrovství ČR v atletice juniorů a dorostu se konalo 25. – 26. 2. 2023 v Ostravě. Na tomto mládežnickém vrcholu sezony jsme vybojovali celkem 5 medailí a další tři finálová umístění. Do bojů o tituly zasáhlo celkem 12 atletů SCM Zlínského kraje.

Tereza Fusková se v letošním roce rozhodla startovat na trati 1500 m, a bylo to správné rozhodnutí! Vybojovat zlatou medaili v čase 4:41.03 min a zopakovala si tak postavení na nejvyšším stupínku z loňského roku, kde získala zlato na trati 800 m.

Zlatou medaili na nejvyšším stupínku si pověsil na krk Jan Svozil za výkon ve vrhu koulí, když 6 kilové náčiní poslal do vzdálenosti 17.44 m a vytvořil si tak nový osobní rekord. Honza v tomto týdnu také reprezentoval ČR na mezistátním utkáni DNA U20 Indoors v Madridu, kde výrazně pomohl k zisku druhého místa naší reprezentace.

Petr Meindlschmidt v letošním roce startoval jen na MČR dospělých, které se uskutečnilo před týdnem. Ve skoku do dálky vybojoval stříbrnou medaili výkonem 7.65 m, a vytvořil tak nový národní halový rekord! Nejlepší halový výkon držel do této doby Robert Změlík, který skočil v roce 1986 do vzdálenosti 7.44 m. Také tímto výkonem vyrovnal absolutní rekord Jaroslava Křivky z roku 1973.

Stříbrnou medailí ve skoku do dálky dorostenců získal Jiří Mičke za skok dlouhý 6.97 m. K celkovému vítězství mu scházely 3 cm. V soutěži měl platné pouze 2 pokusy.

Bronzové medaile vybojovali trojskokané z Uh. Hradiště. Šimon Pekař v soutěži dorostenců, kde se mu podařilo skočit do vzdálenosti nového osobního maxima 14.18 m. Jana Polášková nejdříve startovala ve skoku do dálky, kde se jí nepodařilo postoupit do finále. Chuť si spravila v trojskoku, kde nejlepším letošním výkonem 11.72 m obsadila třetí místo.

Těsně pod stupni vítězů a „bramborovou“ medaili získala Natálie Skopálková v trojskoku za výkon 11.74 m, což byl její letošní nejlepší výkon.

Karolína Mitanová obsadila páté místo v běhu na 400 m juniorek výborným časem 55.94 sekund, což je její nový halový osobní rekord. Finále mělo mimořádnou úroveň. Všechny závodnice běžely čas pod 56 s.

Pátý skončil ve vrhu koulí dorostenců Lukáš Zbořil, který si v soutěži vytvořil nový nejlepší halový výkon 14.96 m. Lukáš letos startoval také na MČR ve vícebojích, kde obsadil 12. místo výkonem 4411 bodu.

Ne všem se ale dařilo podle představ, a tak nedosáhli na finálová umístění. Mikuláš Petřík obsadil ve skoku do výšky 9. místo výkonem 1.81 m. Viktorka Stašková byla desátá ve vrhu koulí vrhem na značku 10.71 m a Ondra Novák skončil na 22. místě, když se mu časem 8.73 s nepovedl rozběh na 60 m př.

Na závodech chybělo z různých důvodů 6 atletů. Ondřej Mezulianik, Markéta Prášilová a Petr Sedlář pro zranění a Štěpán Šípek, Adéla Müllerová jako oštěpaři neměli svou disciplínu. Vícebojařka Vendula Miková se připravuje na venkovní sezonu.

Nejúspěšnějším oddílem v počtu medailí je AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště, kde putovaly 3 medaile a jedno finálové umístění. O to se postarali závodníci trenéra Ivana Resslera. Stříbro na MČR dospělých získal svěřenec Jiřího Brázdila. Závodníci AK Zlín získali jednu medaili a dvě finálová umístění, na čemž měli zásluhu svěřenci trenérů Stanislava Lacigy, Pavla Utíkala a Šárky Večerkové.  Jedna medaile cestovala do TJ Valašské Meziříčí spolu s trenérkou Zuzanou Hadašovou.

Nejúspěšnějšími disciplínami byly skoky. Dvě medaile byly z trojskoku a dvě (1+1) z dálky. Jedna medaile pak patří běhům, stejně jako vrhům.

 

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď