Testovací sraz SCM Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského kraje

Pátek 15. 11. 2022

Sraz účastníku TS SCM byl naplánován na 12. 00 hod. Většina přijela už dříve. Ubytování celé skupiny proběhlo hladce, obsazení pokojů bylo naplánováno už během týdne. Testovací sraz jsme oficiálně zahájili obědem, při němž se všichni účastníci seznámili s programem.

V 15 hodin jsme se sešli v hale a po dvacetiminutovém rozcvičení jsme zahájili hlavní část této akce – obecné testování. V letošním roce jsme vyzkoušeli novinku. V pátek jsme testovali jen kluky a děvčata měla na programu konzultace s fyzioterapeutkami a lékařem.  Nejdříve kluci plnili běžeckou část – běh na 20 m z PS a letmou třicítku. Poté jsme se rozdělili na dvě přibližně stejné skupiny. Jedna plnila skokanské testy (dálku z místa a desetiskok) a druhá test v hodu plným míčem a odhod koulí přes hlavu.

V 19 hodin byla večeře. Poté jsme se sešli v prostorách VIP sportovní haly na besedu s vynikající Československou atletkou Táňou Kocembovou – Netoličkovou. Tuto velmi příjemnou besedu domluvil Zdenek Rakowski.

Sobota 26. 11. 2022

Dopolední testovací část začala v 9:30 hodin. Děvčata plnila testy a klukům se věnovaly fyzioterapeutky a lékař. Před obědem jsme testovací část ukončili.

Odpoledne jsme využili TS k tréninku ve skupinách. Podle zaměření disciplín jsme vytvořili skupiny, kde měli možnost atleti ze tří krajů trénovat společně.

Po večeři jsme se znovu sešli všichni společně v prostorách VIP atletické haly, kde jsme sledovali záznam prezentace Ing. Jan Műhlfeita, který byl pořízen na trenérského aktivu ČAS 4. října 2022.

Neděle 27. 11. 2022

Dopoledne po snídani jsme se sešli k dalšímu společnému tréninku. Testovací sraz jsme pak ukončili závěrečným oběde.

Společné testování všech tří krajů hodnotím velmi pozitivně. Přispělo, mino jiné, k setkání velké části atletů a trenérů z Moravy. Atleti se měli možnost mezi sebou při testování porovnávat a „soutěžit“ což jistě přispělo k tomu, aby výsledky byly na hranici jejich možností. A to také bylo účelem.

Na společném testování se podíleli trenéři:

  • SCM Zlínský kraj – Laciga, Večerková, Ressler
  • SCM Olomoucký kraj – Rakowski, Novotný, Vykydal
  • SCM Jihomoravský kraj – Nezdařilová, Novák Martin, Dvořák Jan
  • ČAS Tereza Brázdová 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď