Úspěšné vystoupení atletů na MČR dorostu a juniorů v hale 2022

Naši závodníci z Mistrovství ČR v atletice juniorů a dorostu, které se konalo 19. – 20. 2. 2022 v Ostravě, přivezli 8 medailí a spoustu finálových umístění a hodnotných výkonů. Do bojů o tituly zasáhlo celkem 15 atletů SCM Zlínského kraje.

Nejúspěšnější závodník, a nejen z našeho kraje, byl Tomáš Habarta ziskem dvou zlatých medailí. Nejdříve v soboto vybojoval titul v takticky vedeném závodě na trati 3000 m časem 8:47:88 min. V neděli přidal druhý titul na poloviční trati, když doběhl v čase 3:57.68 min a zopakoval tak úspěch z roku 2021, kdy také zvítězil.

Tereza Fusková zvítězila a zlatou medaili získala ve finále běhu na 800 dorostenek ve výborném čase 2:13.55 min. Po loňském stříbru na 1500 je to zlatý úspěch na „půlce“.

Petr Meindlschmidt potvrdil své tabulkové umístění a zvítězil v soutěži dorosteneckých dálkařů výkonem 7.11 m. Navázal tak na úspěchy z žákovské kategorie.

Karolína Mitanová vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 400 m juniorek výborným časem pod 56 sekund, když se časomíra zastavila na hodnotě 55.98 s což je její nový halový osobní rekord.

Stříbrnou medaili v trojskoku juniorů vybojoval Petr Sedlář výborným výkonem 14.76 m. Ve skoku do dálky obsadil 6 místo, když skočil do vzdálenosti 6.94 m.

Bronzovou medailí ve skoku do dálky dorostenců získal Jiří Mičke za skok dlouhý 7.02 m. Poprvé tak pokořil sedmimetrovou hranici! Navíc ještě obsadil 8 místo ve finálovém běhu na 60 m časem 7.22 s.

Bronzovou medaili ve vrhu koulí juniorů vybojoval Jan Svozil výkonem 16.11 m. Této naší medailové stálici se přesto moc nedařilo, když měl v soutěži jen tři platné pokusy.

Dvě nepopulární čtvrtá místa vybojoval Šimon Pekař. Nejdříve v běhu na 60 m př. zaběhl ve finále čas 8.20 s (v rozběhu 8.16 s). Druhé čtvrté místo mu patří za výkon ve skoku do dálky, kde zapsal ďábelský výkon 6.66 m.

Jana Polášková se v silné konkurenci skokanek juniorek umístila nedaleko stupňů vítězů. V dálce byla šestá výkonem 5.53 m. Páté místo obsadila v trojskoku výkonem 12.05 m.

Lucie Golasovská obsadila dělené 6. místo ve skoku o tyči juniorek výkonem 3.36 m

Páté místo ve skoku o tyči obsadila juniorka Denisa Peričová když překonala laťku ve výšce 3.36 m.

Viktorie Stašková si odvezla páté místo ve vrhu koulí dorostenek výkonem 13.16 m.

Osmé místo v trojskoku juniorek vybojovala Victoria Kuchmister výkonem 11.39 m. Bohužel se na ní podepsalo virové onemocnění, které ji postihlo v minulém týdnu.

Deváté místo v trojskoku juniorek obsadila Klára Brázdilová výkonem 11.29 m a skončila 10 cm od finále.

Zuzana Zouharová si časem 2:21.62 min v běhu na 800 m juniorek vytvořila nové halové osobní maximum.