Dvanáct medailí z MČR dorostu a juniorů do Zlínského kraje.

Na Mistrovství ČR dorostu a juniorů, které se konalo 19. – 20. června v Kladně vybojovali atleti SCM pět titulů Mistr ČR a dalších 8 medailí. Je to o dvě medaile více, než se podařilo vybojovat dorostencům a juniorům v loňském roce.

Zlaté medaile

 • Tomáš Habartasuverénně zvítězil ve finále běhu juniorů na 3000 m př. časem 9:19.90 min. (trenér Ivan Ressler).
 • Karolína Mitanová po roce znovu ovládla závod v běhu na 400 m dorostenek, když si své maximum vylepšila na 55.23 s. (trenér Ivan Ressler).
 • Jan Svozil ovládl soutěž v hodu diskem dorostenců výkonem 53.47 m. (trenérka Zuzana Hadašová)
 • Adéla Müllerová zvítězila v hodu oštěpem dorostenek výkonem 46.20 m. (trenér Robert Sklenář)
 • Martin Ponížil si formu šetřil na MČR, kde předvedl ve vrhu koulí juniorů pokus dlouhý 05 m a vylepšil si své maximum téměř o metr! (trenérka Šárka Večerková)

Stříbrné medaile

 • Jana Polášková vybojovala hned dvě druhá místa. Nejdříve v trojskoku dorostenek výkonem 12.06 m si vylepšila dosavadní o.r. o jeden centimetr. V neděli skočila do dálky 5.75 m, když zůstala jen jeden centimetr za letošním maximem. (trenér Jiří Brázdil)
 • Petr Sedlář zopakoval umístění z minulého roku, když v soutěži dorostu v trojskoku doskočil do vzdálenosti 14.41 m a zlepšil si tak osobní rekord o 24 cm. (trenér Stanislav Laciga)
 • Jan Svozil si výkonem 18.11 m ve vrhu koulí dorostenců zlepšil svůj nejlepší osobní výkon. (trenérka Zuzana Hadašová)

Bronzové medaile

 • Viktorie Stašková vybojovala medaili v hodu kladivem dorostenek, když poslala tříkilové náčiní do vzdálenosti 53.47 m a zapsala si tak nové osobní maximum. (trenér Jan Horák)
 • Lucie Golasovská si zaslouží medaili za výkon v skoku o tyči dorostenek, když se přenesla přes laťku ve výšce 3.70 m a vytvořila si tak nový o.r. (trenér Jiří Kadla ml.)
 • Natálie Paťavová získala medaili ve skoku o tyči juniorek výkonem 3.65 m. (trenér Jiří Kadla ml.)

Těsně pod stupni skončil Matěj Eliáš v běhu na 800 m juniorů (1:55.42) a také Natálie Nagyová v hodu kladivem dorostenek (52.99). Páté místo vybojoval Roman Brandtner v hodu oštěpem dorostenců (54.54). Klára Brázdilová skončila pátá v soutěží dorostenek v trojskoku, když si dokázala vytvořit osobní maximum (11.66). V soutěži trojskokanek juniorek obsadila páté místo Victoria Kuchmister a také ona si vylepšila svůj nejlepší osobní výkon. (12.21). Šesté místo obsadil ve skoku do dálky dorostenců Petr Sedlář (6.74). Osmé místo ve finále hodu diskem juniorů obsadil Martin Ponížil (43.33)

Dvanáct medailí a dalších sedm finálových umístění je dobrý výsledek atletů SCM Zlínského kraje. Všem závodníkům a jejich trenérům upřímně gratuluji.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď