CZECH INDOOR GALA 2021

Na letošním největším atletickém halovém mítinku startovalo i několik závodníků SCM našeho kraje.

Tak, jako již v minulých létech, tak i letos byl do programu mítinku zařazen závod smíšených štafet na 4×400 m. Štafeta ve složení Adriana Hefková, Tomáš Habarta, Karolína Mitanová a Matěj Eliáš obsadila druhé místo časem 3:42.88 min. Spolu s nimi se připravovali i náhradníci Petr Sedlář a Kristýna Hlaváčová.

Ve vložených závodech startovali i další závodníci SCM, kteří, ač neměli možnost se plnohodnotně připravovat na letošní halovou sezonu, si ve svých startech vytvořili několik kvalitních nejlepších osobních výkonů.

V běhu na 200 startovala Karolína Mitanová, která se připravuje v tréninkové skupině Ivana Resslera, V silné konkurenci si časem 24.71 s vytvořila nový o.r. a obsadila třetí místo. Osmistovku běžel její tréninkový kolega Tomáš Habarta. I když jeho nejsilnější disciplínou jsou dlouhé překážky, tak i na kratší trati dokázal, že je výborně připraven a časem 1:54.17 min si vytvořil kvalitní osobák a obsadil páté místo. Na nejdelší běžecké trati mítinku startoval svěřenec Jakuba Hřiba Matěj Eliáš, který časem 3:56.94 min si zlepšil osobní maximum o bezmála 8 s a obsadil druhé místo.

Z technických disciplín naši závodníci startovali v soutěžích trojskoku. Nejdelším halovým skokem 13.94 m si vylepšil svůj osobní rekord Petr Sedlář s tréninkové skupiny Stanislava Lacigy a obsadil 6. místo. Dvě své závodnice měl v závodě trenér Aleš Prudký. Páté místo výkonem 11.73 m obsadila Victoria Kuchmister. Bohužel bez platného pokusu skončila Barbora Mitevová. Velkou odvahou se prezentovala závodnice Jakuba Hřiba Denisa Peričová. Hned na prvním závodě sezony skákala z jedenáctimetrového prkna a zapsala výkon 11.08 m. Hlavně pro holky to byl těžký závod, protože vesměs poprvé skákaly z prkna, z kterého se u nás závodí, kromě vybraných mítinků, jen na MČR žen.

Výsledky ukazují, že i přes velmi špatné tréninkové podmínky, kdy většinou trénujeme za každého počasí pod širým nebem, z kterého často prší, popřípadě padají sněhové vločky a kdy chlad zrovna nepřeje rozvoji rychlosti a techniky, že především na běžeckých tratích se dají natrénovat velmi kvalitní výkony.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď