Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let

Ostravský stadion hostil o víkendu republikový šampionát kategorií do 22 let. Zlínské SCM reprezentovalo celkem šest závodníků.

Nejúspěšnější z nich byla Blanka Tomášková z AC TJ Slovácké Slávie Uh. Hradiště. V její hlavní disciplíně hodu kladivem poslala čtyřkilové náčiní do vzdálenosti 54.76 m, což stačilo na třetí místo. To ale nebylo všechno! Stříbrnou medaili přidala v soutěži vrhu koulí 4 kg za výkon 13.13 m. Do třetice se jí podařilo obsadit ještě páté místo v hodu diskem za hod dlouhý 42.34 m.

Šesté místo Karolíny Klišíkové v hodu kladivem bylo dalším výborným finálovým umístěním. Tréninková kolegyně Blanky Tomáškové ze skupiny trenéra Jana Horáka hodila nejdelším pokusem 50.77 m, čímž zaostala pouhých 9 cm za svým nejlepším osobním výkonem.

V běhu na 400 m do finále postoupil a výkonem 49.64 s osmé místo obsadil Jakub Majerčák z AC TJ Slovácké Slávie Uh. Hradiště. Svěřenec trenéra Ivana Resslera zaběhl čas 49.64 s. Bohužel druhý nepostupující v běhu na 400 m s překážkami byl Nikolay Romanchenkov ze stejné tréninkové skupiny. Časem 56.55 s obsadil konečné desáté místo.

Zlínský oddíl měl dvoučlenné zastoupení. Tereza Kašpárková, svěřenkyně Lukáše Vojtka, na trati 400 m překážek skončila těsně před branami finále. Čas 64.49 s stačil na konečné deváté místo.

Nedařilo se tentokrát Pavlu Mišurcovi, svěřenci trenérky Šárky Večerkové. V hodu diskem nezaznamenal žádný platný pokus a skončil bez výkonu.

V závodě předvedly výborné výkony i kandidáti pro zařazení do SCM na rok 2019.

Bronzovou medaili v hodu diskem vybojovala Beáta Sedláčková v novém osobním rekordu 43.82 m.

Páté místo ve finále běhu na 400 m je nejen výborným umístěním pro Tomáše Zajíce, ale také o více jak půl vteřiny zlepšením jeho nejlepšího osobního výkonu na 48.59 s.

Celkově smolné 9. místo obsadila v běhu na 800 m Julie Červinková časem 2:16.00 min.

Všem atletům a jejich trenérům blahopřeji k hezkým výsledkům.

Foto: Jiří Kottas 2018

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď