Halové Mistrovství ČR 2018

Vrcholem bylo Mistrovství ČR, které proběhlo o víkendu v Ostravě. Z tohoto závodu si závodníci našeho SCM přivezli čtyři medaile další čtyři finálová umístění.

Nejúspěšnějším závodníkem byl dorostenec Jakub Kunt z AC TJ Slovácké Slávie Uh. Hradiště, který si domů odvezl hned tři medaile, jednu zlatou a dvě stříbrné! Tu nejcennější vybojoval v trojskoku výkonem 14.08 m což je splněný orientační „A“ limit SCM.  Stříbrnou přidal ve skoku do výšky za výkon 1.99 m a také ve skoku do dálky, když překonal vzdálenost 6.75 m. Výkon ve skoku do dálky a v trojskoku jsou současně jeho nejlepšími osobními výkony.

Stříbrnou medaili si na krk pověsil Šimon Hána, který ji vybojoval v trojskoku juniorů. V dramatickém závěru o titulu rozhodly až druhé pokusy, protože nejdelší skok dlouhý 14.94 m měl shodný s vítězem. Šimon v letošním roce už překonal patnáctimetrovou hranici o 13 cm a má splněný orientační „A“ limit SCM.

Těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě zůstala Blanka Tomáškováve vrhu koulí juniorek. Její výkon 12.32 m byl od medaile vzdálený jen o 13 cm. Blanka už letos dokázala poslat kouli těžkou 4 kg do vzdálenosti 13.09 m, což je splnění orientačního „B“ limitu SCM. Její čas ale teprve přijde s letní sezonou, kde bude mít svou hlavní disciplínu, kladivo.

Na čtvrtém místě skončil také dorostenecký koulař Pavel Mišurec, když předvedl vrh dlouhý 14.41 m. Pavel už letos poslal kouli do vzdálenosti 14.90 m.

Bramborovou medaili vybojoval i Jakub Majerčákv běhu na 400 m juniorů časem 49.12 s. Je to jeho absolutní nejlepší osobní rekord a také splněný orientační „B“ limit SCM.

Osmé místo ve finále skoku o tyči juniorek obsadila Tereza Hromadníkovánejlepším letošním osobním výkonem 3.17 m. Terka také soutěžila v trojskoku, kde obsadila 10. místo skokem dlouhým 11.43 m.

Nejlepší letošní čas na 60 m zaběhla v soutěži dorostenek Adriana Furnůskováčasem 8.01 s. Bohužel tento čas na postup do finále nestačil.

Junior Kolja Romanchenkovnemá možnost běhat v hale 400 m překážek, a tak přebíhá překážky na trati dlouhé jen 60 m. Ani mu se časem 8.56 s nepodařilo do finále postoupit.

 Po zranění se vrací na trať 400 m juniorka Tereza Kašpárková. Tréninkové manko ji bohužel nedovolilo běžet rychleji, než 59.81 s, což na další postup nestačilo.

Podobně je na tom také dorostenka Nikol Hyjánková. V letošním roce po zranění formu teprve hledá, a tak výkon v 10.80 m v trojskoku na postup do finále také nestačil.

Na MČR pro nemoc bohužel chyběl adept na medaili dorostenec Adam Novosad. Onemocněl v týdnu před závodem.

V letošním roce doposud nestartovala Karolína Klišíková.

V hledáčku na zařazení do SCM po halové sezoně je dorostenec Tomáš Zajíc, který běhá trať 400 m. V letošním roce si vytvořil nový osobák časem 50.07 s, což je splněný orientační limit „B“. Na MČR obsadil v silné konkurenci časem 51.11 s páté místo.

Poděkování patří všem trenérům, kteří závodníky připravují. Z Uh. Hradiště jsou to Jirka Brázdil, Ivan Resslera Honza Horák. Také hlavní podíl na výkonech Adriany Fornůskové má Jarda Vlček. Ze Zlína se na přípravě podílejí Lukáš Vojtek, Šárka Večerkováa Martin Janiš. No a konečně ve Val. Meziříčí je to Jirka Kadla st.

Všem závodníkům i trenérům přeji zasloužený odpočinek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď