Mistrovství Moravy a Slezska 2018 (hala)

Jakub Kunt

První sobotu v únoru proběhlo v ostravské hale MMaS mládeže a dospělých. Byla to příležitost nejen vybojovat některou z medailí, ale i ověřit svou výkonnost před vrcholem halové sezony –  Mistrovstvím ČR.

Především kladivářka Blanka Tomášková startuje v halové sezoně ve vrhu koulí. Hned na začátku sezony se jí podařilo překonat třináctimetrovou hranici o 9 centimetrů, což znamená překonání výkonnostního limitu ČAS pro další zařazení do SCM.  Na MMaS poslala kouli do vzdálenosti 12.57 m a stačilo to na stříbrnou medaili. Blanka už je od letošního roku  juniorka, takže vrhá koulí těžkou 4 kg!

Jakub Kunt startoval, kromě tyče, ve všech skokanských disciplínách. Ve skoku do výšky překonal laťku ve výšce 1.87 m a vybojoval druhé místo. V letošním roce se ale už dostal přes 2.02 m, což je splnění B limitu ČAS pro zařazení do SCM a také nejlepší letošní výkon v kategorii dorostu. I v dálce obsadil druhé místo, když se mu podařilo skočil nejlepší letošní osobní výkon 6.59 m. Nejvíce se mu dařilo v trojskoku, kde vybojoval zlatou medaili za výkon 13.67 m. Tímto výkonem vede letošní průběžné tabulky v této disciplíně.

Výškař Adam Novosad si z Ostravy domů přivezl zlatou medaili, když dokázal všechny porazit výkonem 1.93 m, což je v letošním roce jeho maximum a v českých tabulkách to znamená 4. místo.

V prvním startu letošní sezony si zlatou medaili na krk pověsila dorostenka Nikol Hyjánková za vítězství v trojskoku, když doskočila do vzdálenosti 11.16 m. Startovala i ve skoku do dálky, kde byla výkonem 5.28 m čtvrtá.

Poprvé v letošní sezoně startovala v trojskoku Tereza Hromadníková, kterou na začátku sezony trápí zranění. S výkonem 11.29 m obsadila 4. místo. Hezkou bronzovou medaili dostala za výkon ve skoku o tyči, když překonala laťku ve výšce 3.15 m. 

Nikolay Romanchenkov startoval na MMaS v běhu na 60 m překážek a obsadil 2. místo v čase 8.60 s. Kolja letos startoval i ve skoku do dálky, kde má výkon 6.53 m, v běhu na 200 m kde zaběhl 23.17 s, a také na hladkou šedesátku, kterou zdolal za 7.47 s.

Třetí místo ve vrhu koulí obsadil dorostenec Pavel Mišurec výkonem 14.14 m. V letošním roce se mu ale již podařilo poslat kouli do vzdálenosti 14.84 m což v průběžných tabulkách znamená třetí nejlepší výkon v ČR.

První letošní start má za sebou naše nejmladší členka SCM Adriana Fornůsková. Na MMaS obsadila 5. místo v běhu na 60 m časem 8.10 s a 8. místo na dvoustovce výkonem 26.58 s. 

Na MMaS nestartoval Jakub Majerčák, který ale již v letošním roce zaběhl na 400 m čas 49.33 s, což v průběžných tabulkách znamená čtvrté místo. Nestartoval také Šimon Hána, který si už v letošním roce zaběhl nejlepší osobní výkon na 60 m časem 7.04 s, a skočil do dálky 6.89 m, což v letošních tabulkách znamená čtvrté místo. V letošní halové sezoně nestartovala ani kladivářka Karolína Klišíková a Tereza Kašpárková, která se zranila na soustředění začátkem ledna.

Výborné výkony předvádí dorostenec Tomáš Zajíc z Uh. Hradiště v běhu na 400 m. Na MMaS vybojoval zlatou medaili v čase 50.07 s, což z něj dělá kandidáta pro zařazení do SCM!

Velmi kvalitní výkonnost dokazuje také žákyně Natálie Paťavová, která si z MMaS žactva přivezla hned dvě zlaté medaile za výkon v tyči 3.22 m a ve skoku do výšky výkonem 1.62 m.

Poděkování patří za odvedenou práci trenérům, kteří závodníky připravují. Z Uh. Hradiště jsou to Ivan Ressler, Jirka Brázdil a Honza Horák, ze Zlína především Martin Janiš, Šárka Večerková a Lukáš Vojtek a z Val. Meziříčí je to Jirka Kadla. 

Poslední únorový víkend nás čeká MČR. Věřím, že přivezeme spoustu medailí a také kvalitních výkonů.

St. Laciga

 

(Foto: Jiří Kottas)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď